Hökensås GK

Telefon: 0503-160 59
E-post: info@hokensasgk.org

Resultatlistor

Resultatlistor golfveckan 2019
Här kommer vi löpande lägga ut resultatlistor;

SÖNDAG:
Resultatlista Jula Greensome B-klass.pdf     105 Kb


Vinnare Jula Greensome B-klass
1) Anton Mellberg och Jonathan Thurén
2) Hiro och Joe Sedjann
3) Carin Rissler och Clas Ericson
 
Resultatlista Jula Greensome A-klass.pdf     106 Kb


Vinnare Jula Greensome A-klass:
1) Peter och Jesper Klasson
2) Noel Rilheim och Jonas Pettersson
3) Fredrik Johansson och Peter Andrén



LÖRDAG:
Resultatlista Biergarten Scramble A-klass.pdf     164 Kb


Vinnare Biergarten Scramble A-klass:
1) Hermansson/ Freij/ Pettersson
2) Andersson/ Lindestam/ Rilheim
3) Bath/ Karlsson/ Knutsson
 
Resultatlista Biergarten Scramble B-klass.pdf     171 Kb


Vinnare Biergarten B-klass:
1) Samuelsson/ Bergström/ Carlman
2) Nyberg/ Kjellander/ Svensson
3) Gustafsson/ Bohman/ Gustafsson

FREDAG:
 
Resultatlista Edströmslaget A-klass.pdf     108 Kb
 
Resultatlista Edströmslaget B-klass.pdf     110 Kb




Vinnare Edströmslaget A-klass:
1) Jonas och Roger Angshed
2) Patrik Gustavsson och Jan Malmkvist
3) Jimmy Salker och Johan Groening


TORSDAG:
Resultatlista Dina Trippeln A-klass.pdf     118 Kb
 
Resultatlista Dina Trippeln B-klass.pdf     124 Kb



ONSDAG:
 
Resultatlista Hamnkrogsrundan B-klass.pdf     140 Kb


Vinnare Hamnkrogsrundan B-klass:
1) Per och Eric Blom
2) Hanna Carlsson och Åsa Wilson
3) Arne Andersson och Lisbeth Blomkvist Andersson

 
Resultatlista Hamnkrogsrundan A-klass.pdf     140 Kb


Vinnare Hamnkrogsrundan A-klass:
1) Görgen Karlsson och Marcus Larsson (saknas på bild)
2) Tony och Maud Gustavsson
3) Berit Karlsson (saknas på bild) och Peter Werdenhoff



TISDAG:
Mårdskogskampen A-klass     82 Kb


Vinnare A-klass Mårdskogskampen:
1) Peter Samuelsson, Hökensås GK
2) Thomas Johansson, Hökensås GK
3) Tobias Kling, Hökensås GK
 
 
Resultatlista Mårdskogskampen B-klass.pdf     80 Kb


Vinnare i B-klass Mårdskogskampen:
1) David White, Hökensås GK
2) Andreas Bergström, Hökensås GK
3) Christer Alfredsson, Sandnäset GK
 
Resultatlista Mårdskog C-klass.pdf     80 Kb

Vinnare i C-klass Mårdskogskampen:
1) Kari Nuutinen, Hökensås GK
2) Dennis Bergström, Hökensås GK
3) Lars Sjöbom, Hökensås GK


















 

Hökensås GK

Telefon: 0503-160 59 | E-post: info@hokensasgk.org